Ana Sayfa  /    /  Ülkücü başkana kanlı uğurlama
  • Facebook da Paylaş
Ülkücü başkana kanlı uğurlama
  • 01-01-1970
  • 0 yorum
  • 3999 okunma
Erzurum Ülkü Ocakları Başkanlığı devir teslim törenlerinde silahlı çatışma çıktı. Görevi devreden başkan kafasından aldığı kurşunla hayatını kaybetti. Görevi devralan ise...
Erzurum Ülkü Ocakları Başkanlığı devir teslim töreninde silahlı çatışma çıktı. Ülkü Ocakları eski Başkanı Zekai Kaya'dan görevi devralan yeni başkan taraftarları arasında çıkan çatışmada Erkan Peker kafasına isabet eden kurşunla yaralandı. Peker kaldırıldığı Aziziye Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Yeni başkan olarak atandığı açıklanan Adem Dumlu ise bıçakla yaralandı.

Kurşunlama olayı şöyle gerçekleşti: Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı'nca Erzurum Ülkü Ocakları Başkanı Zekai Kaya, geçen hafta içerisinde genel merkez tarafından görevinden alındı. Kaya'nın yerine Adem Dumlu atandı. Ancak Dumlu, baskılar üzerine görevi 2'inci başkan olarak görev yapan Siyami Uçar'a devretti.

Ülkü Ocakları Erzurum Dergi Temsilciliği'nde gerçekleştirilen tören sonrasında bir gurup ülkücü ellerindeki silah ve bıçaklarla ocak binasını bastı. Çevreye rastgele açılan ateş sonucu Erkan Peker (34) kafasına isabet eden kurşunla ağır yaralandı. Aynı olayda Ömer Sak, Siyami Uçar (35) ile Adem Dumlu çeşitli yerlerinden yaralandı.

Yaralılar olay yerine giden polis ekiplerince Aziziye ve Numune Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı. Ağır yaralılardan Peker, Aziziye Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Diğer yaralılar Sak, Dumlu ve Uçar'ın ise çeşitli yerlerinden kurşun ve bıçak yarası bulunduğu ifade edilerek hayati tehlikelerinin bulunmadığı kaydedildi.

Ölen gencin yakınlarıyla, heyecanlı grubu sakinleştirmek ve hastaneden dışarı çıkarmak isteyen polis arasında kısa süren bir arbede yaşandı. Aziziye Araştırma Hastanesi önüne Emniyet Müdürü Tahsin Demir ve Ülkü Ocakları eski Başkanı Zekai Kaya da gelerek kalabalığı yatıştırmaya çalıştı. Emniyet Müdürü Demir, olayla ilgili olarak tahkikatın sürdürüldüğünü ve zanlıların aranmasına başlandığını bildirdi.

CİHAN
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE   

Yasal uyarı : Sitemizdeki tüm yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır. © 2015

UA-64.669.133-1